Atspulgs XIV Latvijas amatierteātru salidojuma dalībnieks

Valdemārpils, Lubes un Tiņģeres kultūras nama Valdemārpils amatierteātris “Atspulgs” un Tiņģeres kultūras nama amatierteātris “Īve” dalībnieki būs amatierteātru salidojuma “Spoguļo” dalībnieki. Abu teātru aktieri ir apvienojušies izrādē “Pašu audzināts”, kuru spēlēs Alūksnes novada Jaunannas estrādē 20. jūlijā, plkst.15.00

XIV Latvijas amatierteātru salidojumā “Spoguļo!” pulcēsies ap 1800 dalībnieki no 115 amatierteātriem. Uz dažādām Alūksnes pilsētas un novada skatuvēm būs iespēja redzēt 52 izrādes – atšķirīgas pēc žanra, formas, attēlotā laikmeta, kā arī izteiksmes līdzekļu izvēles. Ieeja izrādēs ir bez maksas.
Piektdien, 19. jūlijā, Alūksnes ezera krastā pie Tempļa kalna notiks Salidojuma atklāšana. Sestdien un svētdien, 20. un 21.jūlijā, ikviens aicināts uz izrādēm Alūksnes pilsētā un visā novadā. 20.jūlijā dalībnieki dosies krāšņā svētku gājienā līdz Pilssalas estrādei, kur norisināsies godēšanas pasākums “… ja reiz satiksi to, sauksi par savējo” un aktieru sadziedāšanās.
Lai gan amatierteātri ir arī Vispārējo latviešu Dziesmu svētku dalībnieki, tik plaša kopā būšana tikai un vienīgi teātra spēlētājiem notiek reizi piecos gados. XIV Latvijas amatierteātru salidojumu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Alūksnes novadu.