Valdemārpilī un apkaimē atklājam vasaras sezonu!

Ceturtdien, 4.maijā no plkst. 10.00 ar daudzveidīgiem pasākumiem tiks atklāta vasaras sezona Valdemārpilī, Ārlavas, Lubes un Īves pagastos, kad savu aktīvo darbu uzsāk tūrisma uzņēmēji, kultūras pasākumi pieskandinās vasaras estrādes, parkus un pilsētas ielas, kā arī aktīvās dzīves veida piekritēji sporta zāles nomaina pret pludmales smiltīm, svaru stieņus pret izbraucieniem ar velosipēdu vai dodas garākos pārgājienos pa apkaimes mežiem un pļavām.

Aktīvās atpūtas cienītāji aicināti doties pārgājienos, izvēloties sev piemērotāko maršrutu – izstaigāt Latvijas kontūra Valdemārpilī un ieraudzīt pilsētas daudzveidību, doties aizrautīgā dabas piedzīvojumā pa Lubes mežiem vai izzinošā novadpētniecības pārgājienā Tiņģerē.

Plkst. 10.00 tikšanās Valdemārpilī pie Valdemārpils Mākslas un mūzikas skolas (Raiņa iela 14a). Kopā ar Kristīnu Ēci varēs doties pastaigā pa Valdemārpili, izejot Latvijas kontūru. Pastaigas garums ~6km.

Plkst. 11.000 tikšanās pie Lubes kroga, lai kopā ar pirtnieci un dabas izzinātāju Diānu Baumani doties – ceļojumā dabā caur Vidi un Maņām. Informācija un pieteikšanās pa tālr. 29493533

Plkst. 10.00 NOVADPĒTNIECĪBAS PĀRGĀJIENS – Kubalu skola – Stirniņu dīķis – Tiņģere. Tikšanās pie Tiņģeres muižas, transports uz Kubalu skolu tiks nodrošināts. Informācija un pieteikšanās pa tālr. 26324662

No plkst. 10.00 – 13.00 Valdemārpilī:

Valdemārpils tirdziņā šoreiz varēs atrast – gardumus, smukumlietas, medus produktus, maizi un raušus, koka karotes un nažus, dabīgo kosmētiku, puķu, zemeņu un ārstniecības augu stādus, sulas un sīrupus, vīnu un ko stiprāku, pārstrādātas ogas un sukādes, pašu šūtus bērnu apģērbus, vannas bumbas un ziepes, sveces un adījumus, lina darinājumus un ādas jostas, somas un rotas, mezglotus rotājumus un somas un apdrukātas krūzes, auduma somas un puzles un daudz citas brīnišķīgas lietas.

Būs arī iespēja uz vietas “Garšas pieturā” baudīt ko gardu un sātīgāku.

Rosīgajām saimniecēm darbosies ziemas krājumu maiņas punkts “Kas citam lieks, par to otram prieks” un degustāciju galds. Aicinām ieskatīties savos pagrabu plauktos, likt svētku galdā savus interesantākos ievārījumus vai marinējumus, dalīties ar ieteikumiem, padomiem un atklājumiem. Tā būs iespēja samainīties ar ziemas krājumiem, lai kopīgi atbrīvotu plauktus jaunajai konservēšanas sezonai.

Laukumā pie Valdemārpils Tūrisma informācijas centra (Raiņa iela 14a) sporta aktivitātes ģimenēm ar bērniem.

Darbosies īpašais Valdemārpils svētku taksometrs, kas pret ziedojumiem aizvizinās uz Laumas dabas parku, Nogales mini Zoo Lāčplēši, Lauku sētu Upeskalni vai izbraukt ar laivu, ko piedāvās “Ezermuižas” laivu noma.

Šajā dienā aicinām būt vērīgiem un sekot līdzi arī Visitvaldemārpils sociālo mediju kontiem Facebook un Instagram, kur diena laikā tiks izspēlēti dažādi konkursi sadarbībā ar Atpūtas vietu “Dunduriņi” un Sup nomu Walle group.

Šajā dienā visus brīvdienu baudītājus ar lieliskiem piedāvājumiem gaidīs ciemos:

Auto-moto biedrība “Draudzība”, kas atrodas pāris km ārpus Valdemārpils, Ārlavas pagasta “Krejotavā” un seno spēkratu cienītajiem piedāvā apskatei un pasākumiem savas kolekcijas eksemplārus. Lūgums apmeklējumu pieteikt +371 26380008.

Mini zoo “Lāčplēši” Nogalē, kur būs iespēja apgleznot putnu un jūras cūciņu mājiņas, piedalīties konkursā par labāko zīmējumu, dot vārdiņus un kļūt par krustvecākiem mini zoo dzīvnieciņiem, meklēt apslēpto mantu un baudīt pankūkas ar gardām zaptēm. Ieeja pret ziedojumiem.

Laumu dabas parks, kas atrodas Īves pagastā 6km attālumā no Valdemārpils – kas tikai šajā dienā piedāvās iespēju apmeklēt izzinošās un izklaidējošās parka takas bez maksas. Uz vietas būs iespēja arī uzspēlēt disku vai meža golfu, iepriekš sazinoties pa tālruni: 29477731

Lauku sēta Upeskalni, Ārlavas pagastā ir viena no pirmajām šinšillu audzētavām Latvijā. Saimniecībā var iepazīties ar šinšillām, trušu saimi, poniju, gaļas šķirnēm govīm, aitām un dažādiem mājputniem. Pieejams bērnu laukums. Apmeklējumu pieteikt iepriekš pa tālruni 29154018, 29168142. Šajā dienā ieeja pret ziedojumiem.

“Ezermuižas laivu noma” Ārlavas pagastā šajā dienā piedāvās 1h izbraucienu ar laivu tikai par 1.00 Eur. Būs sarūpēta arī tēja un kafija līdzi ņemšanai laivas braucienā! Visi 4. maija aktīvie laivotāji varēs piedalīties loterijā, un laimēt kādu no 3 dāvanu kartēm.

Par visu aktuālo Valdemārpilī un apkaimē vienmēr uzzināsiet un atradīsiet, sekojot @visitvaldemarpils sociālajiem medijiem Facebook un Instagram.

Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuālā fiksācija.