Par infekcijas slimību gadījumu ziņošanu

            Ziņošana par sabiedrības veselībai nozīmīgajām infekcijas slimībām ir būtisks epidemioloģiskās drošības pasākums, kas palīdz laikus novērst infekcijas izplatīšanos un sabiedrības veselības apdraudējumu.

           Pirms katra infekcijas slimības uzliesmojuma iestādē, sākumā ir tikai viens vai pāris saslimšanas gadījumi. Laikus neapturot infekcijas slimības izplatīšanos, iestāde var saskarties ar vairākām negatīvām sekām (piemēram, jāmeklē aizvietotāji, negatīva publicitāte presē u.c.). Lai apturētu un ierobežotu tālāku infekcijas slimības izplatīšanos iestādē un novērstu plašāku veselības apdraudējumu, svarīgi ir nevilcināties un laikus ziņot par saslimšanas gadījumiem.

           Lai skaidrotu un veidotu izpratni par grupveida infekcijas slimību gadījumu ziņošanas nozīmi un ziņošanas kārtību, Slimību profilakses un kontroles centrs ir izveidojos video iestāžu vadītājiem, kā rīkoties grupveida saslimšanu gadījumā.

           Ziņošanai par saslimšanas gadījumiem iestādē ir būtiska nozīme tālākas infekcijas slimības izplatības ierobežošanā, tādēļ aicinām iepazīties ar SPKC izstrādāto video.  

 Video apskatāms šeit: https://www.youtube.com/watch?v=n5W_MqRJ3UIv