Latvijas Amatniecības Kameras meistara Igurda Baņķa darbnīca “Zeļļi” iepazīstina ar kokgriezēju darbu, piedāvā dažādus koka suvenīrus, apmāca jauniešus galdniecībā, izgatavo mēbeles. Darbnīca atrodas vēsturiskā ēkā Ārlavas pagasta lauksaimniecības biedrības namā, kurā apskatāma K. Valdemāra piemiņas zāle.

Lai arī Igurds ir patiesi talantīgs amatnieks, viņa īstā sūtība ir darbs ar jauniešiem, tāpēc viņš ir izveidojis savu meistardarbnīcu „Zeļļi”, kurā jaunieši apgūst ne tikai galdnieka amata prasmes, zīmēšanu, rasēšanu, ēvelēšanu, grebšanu, bet arī dzīves gudrības. Ne velti Valdemārpils pilsētas domes piešķīrusi Igurdam atzinības rakstu par ieguldījumu jauniešu izglītībā un pagasta labiekārtošanā.

Igurds ir ieguvis titulu „Meistaru Meistars Latvijā” Star FM rīkotajā akcijā “Latvijas štelle”, kurai viņu, pašam nezinot, pieteica meistardarbnīcas audzēkņi. Viņš ir bijis viesis bijušā Latvijas valsts prezidenta Valda Zatlera inaugurācijas ceremonijā. Igurds Baņķis uzņemts Gundara Jākobsona dokumentālajā filmā “Pūt d***ā!” (2010). „Sakoptākais pagasts/pilsēta Talsu novadā” viņš atzīts par „Talsu novada radošāko novadnieku 2011”, kā arī ieguvis Kurzemes tūrisma asociācijas balvu „Lielais Jēkabs 2011” nominācijā „Ražots Kurzemē”. Šobrīd Igurds Baņķis ir Latvijas Amatniecības kameras prezidija loceklis un Talsu Amatnieku biedrības vadītājs, bet viņa vislielākais ieguldījums ir neviltotā mīlestība, kuru viņš sniedz apkārtējiem cilvēkiem.

Amata meistara darbi, vējdzirnavas, mazbānītis “Ronis”, koka auto “Sirmais Žiperis” un savdabīgi ierīkotā atpūtas vieta, daudzveidīgās puķu dobes un plašās skatu perspektīvas ierindo Baņķu ģimenes 3 ha plašo teritoriju Kurzemes izcilāko sētu vidū. “Kauliņu” sēta 2001. gadā ieguva lielo tencinājumu “Gudra ir lauku sēta”.

Adrese: “Kauliņi” , Ārlavas pag., Talsu novads

Arlavas banitis2